speaker-info

dr Piotr Wiśniewski

Dyrektor zarządzający Grupy DB77

Doktor nauk o zarządzaniu, menedżer z wieloletnim doświadczeniem, autor, speaker konsultant.

Dyrektor zarządzający Grupy DB77 z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami międzynarodowymi.

Od 2016 roku rozwija grupę Spółek DB77, która zajmuje się optymalizacją procesów w organizacjach produkcyjnych oraz usługowych, a także robotyzacją produkcji na terenie Europy oraz Azji. Założyciel Pierwszej na świecie Platformy Pracy Robotów DBR77.com, której misją jest wprowadzenie robotów do firm, które nie byłyby w stanie zrobić tego samodzielnie. Twórca modelu zarządzania wg koncepcji Hyperreality.

Przez pięć lat pełnił rolę CEO Maflow – globalnej firmy z branży motoryzacyjnej z oddziałami w Europie, Azji i obu Amerykach, zatrudniającej ponad 4500 pracowników. Dzięki nowej polityce rozwoju, przedsiębiorstwo odbudowało silną pozycję na rynku i wyszło naprzeciw wymaganiom klientów, czego dowodem jest szereg nagród przyznanych przez takie firmy jak: VW, Audi, BMW, Jaguar Land Rover. Za przeprowadzoną z sukcesem restrukturyzację Piotr Wiśniewski został laureatem nagrody TOP Manager przemysłu automotive. Pracując w Maflow stworzył również program zarządzania talentami – Talent Management Maflow, który został opisany na łamach „Harvard Business Review Polska” jako integralna część studium przypadku odbudowy przedsiębiorstwa dzięki zaangażowaniu pracowników.

Od 15 lat zasiada w radach nadzorczych różnych europejskich spółek produkcyjnych oraz handlowych (do tej pory był członkiem prawie 30 rad), odpowiadając za budowę i dobór członków zarządów oraz za tworzenie strategii z ramienia właścicieli.

Absolwent Harvard Business School. W 2009 r. obronił tytuł doktora nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Swoim doświadczeniem dzieli się jako wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz w ICAN Institute.

Od 20 lat startuje w maratonach i zawodach triatlonowych Ironman. Z pasją poznaje najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie robotyzacji oraz sztucznej inteligencji, ale najbardziej ceni sobie czas spędzany z córkami.

 

 

 

Prelekcje

Platform DBR77.com: Przyszłość Robots as a Service (RaaS) i symulacja przedwdrożeniowa.

Innowacyjne modele biznesowe wykorzystujące platformy opierają się na łamaniu podstawowych paradygmatów rynku, na które wchodziły. Nikt, kto patrzył na początki Ubera czy Airbnb dwanaście lat temu, nie mógł przypuszczać, że wstrząsną one rynkiem sprzedaży samochodów osobowych czy rynkiem hotelarskim. Podobnie dzieje się w wypadku platformy robotów DBR77.com, której serce leży w dzieleniu się pomysłami i […]

czytaj więcej
Facebook
LinkedIn