Firmy OMRON i OnRobot połączyły siły, aby dostarczać jeszcze większą gamę rozwiązań robotów współpracujących

Firma OMRON Industrial Automation Europe zawarła nową umowę dystrybucyjną z OnRobot, duńskim producentem narzędzi do robotów współpracujących (cobotów). Pozwoli to firmie OMRON na oferowanie produktów OnRobot, które można w pełni zintegrować z kobotem OMRON TM, klientom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Umowa zawarta między firmami zapewni klientom większą elastyczność podczas wdrażania rozwiązań z zakresu współpracy. Są one coraz częściej uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wydajności linii produkcyjnych.

Usprawnianie współpracy

Roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami — jest to kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np. w transporcie i usuwaniu materiałów, montażu i obsłudze maszyn. Łatwość integracji produktów OnRobot z kobotem OMRON TM była niezwykle istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. Rozwiązanie jednosystemowe One System firmy OnRobot zapewnia ujednolicony interfejs pozwalający na bezproblemową integrację plug-and-play. Ponadto intuicyjny język programowania tych robotów i narzędzi nie wymaga kodowania ani panelu sterującego — wystarczy zastosować oprogramowanie TMFlow z językiem Flow Chart (schematy blokowe) zawierającego przejrzyste instrukcje „krok po kroku”.

Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny firmy OnRobot, wyjaśnia:

„Produkty OnRobot są w 100% zgodne z robotem OMRON TM, co zapewnia producentom w pełni współpracujące, bezpieczne i elastyczne rozwiązanie, które działa już od pierwszego dnia.”

Fernando Vaquerizo, kierownik ds. marketingu produktów stacjonarnych i kobotów w OMRON Europe, dodaje:

„Zawierając tę umowę dostawy, rozszerzamy naszą ofertę dostępnych dla klientów rozwiązań w zakresie robotów współpracujących zwłaszcza pod względem wszechstronności i łatwości obsługi naszego sprzętu.”


OMRON

Facebook
LinkedIn